تبلیغات
سبز نوشته های من
سبز نوشته های من
محیط زیست را دوست بداریم

 

چند روز پیش خبری در مورد بازیافت پوست میوه داشتیم و حالا به عنوان مثال  فواید بازیافت پوست انگور را شرح می دهیم :

 

مصرف انگور با فواید زیادی همراه است. این در حالی است كه همواره استفاده از نوع ارگانیك انگور توصیه می شود زیرا آفت كش ها به راحتی جذب انگور می شوند.
    
به گفته محققان نوعی ماده فیتوشیمیایی به نام رسوراترول در پوست انگور وجود دارد كه دارای خواص آنتی اكسیدانی قوی بوده و با پائین آوردن كلسترول بدخون LDL، احتمال ابتلابه بیماری های قلبی را نیز كاهش می دهد.
    
علاوه بر این صدمات ناشی از قرار گرفتن در معرض فلز سنگین كادمیوم را نیز كاهش داده و نوعی ماده ضدمسمومیت و ضدسرطان محسوب می شود. طول عمر را افزایش داده و یك ماده ضدپیری موثر به حساب می آید.
    
علاوه بر این رسوراترول از صدمات سلولی وارده به رگ ها به دلیل تولید زیاد گلوكز در افراد دیابتی نیز جلوگیری می كند. سطح بالای گلوكز كه در جریان خون افراد مبتلابه دیابت وجود دارد باعث بروز بیماری های خفیف و شدید عروقی خواهد شد زیرا به میتوكندری، نوعی ناقل انرژی كوچك بین سلولی كه مسئول تولید انرژی است، آسیب رسانده و در نتیجه با نشت الكترون ها، رادیكال های آزاد مضر تولید می كند.
    
از جمله عوارض این اتفاق بیماری های كلیوی، قلبی و رتینوپاتی دیابتی (بیماری هایی كه در صورت درمان نشدن باعث كوری خواهند شد) است. رسوراترول با كمك به سلول ها در تولید آنزیم های محافظ برای جلوگیری از نشت الكترون ها و تولید رادیكال های آزاد سمی، از آسیب جلوگیری می كند.
    
این ماده كه علاوه بر پوست انگور در دانه ها و بادام زمینی نیز وجود دارد، به دلیل دارا بودن خواص آنتی اكسیدانی توانایی جلوگیری از بروز آسیب و همچنین ترمیم آن را داراست. از این رو از بروز بیماری های مرگبار مرتبط با دیابت جلوگیری خواهد كرد.
    
انگور منبع غنی منگنز، تیامین، ویتامین B6، ریبوفلاوین، ویتامین C و پتاسیم است. این میوه همچنین حاوی مقدار زیادی ریبوفلاوین است، هر چه رنگ انگور پررنگ تر باشد، میزان فلاونوئید آن بیشتر خواهد بود.
    
انگور در درمان یبوست، آسم، مشكلات كلیوی، اختلالات كبدی، میگرن، رماتیسم، گواتر، آلزایمر و ... موثر است.
    
انگور همچنین به عنوان درمانی برای آسم در نظر گرفته شده و رطوبت موجود در ریه ها را افزایش می دهد. علاوه بر این سطح نیتریک اکسید را در خون کاهش داده و با جلوگیری از ایجاد لخته خونی احتمال ابتلابه حملات قلبی را کم می کند.

    گفته می شود مصرف صبحگاهی آب انگور خالص درمانی برای میگرن است

منبع : پایگاه اطلاع رسانی بازیافت

نوشته شده در تاریخ شنبه 27 شهریور 1389 توسط مریم علیزاده


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوند ها
آمار سایت
Blog Skin