تبلیغات
سبز نوشته های من
سبز نوشته های من
محیط زیست را دوست بداریم

رئیس سازمان محیط‌زیست درباره استخراج نفت در پارك ملی كویر:

مجوز داده‌ایم اما مقابل تخریب می‌ایستیم

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست اعلام کرد که سازمان حفاظت محیط‌زیست با تخریب پارک ملی کویر تحت هر عنوانی که باشد مخالف است و با قاطعیت جلوی تخریب‌ها می‌ایستد.

محمد جواد محمدی زاده، روز گذشته در جمع خبرنگاران افزود: در دوره ریاست پیشین سازمان، وزارت نفت متقاضی 150 هکتار از اراضی پارک ملی کویر برای عملیات اکتشاف و استخراج نفت بود اما ما با این درخواست به‌شدت مخالفت کردیم و در نتیجه پس از بررسی‌های متعدد، این پرونده به کمیسیون زیربنایی ارائه شد و در نهایت سازمان حفاظت محیط‌ زیست به وزارت نفت اجازه داد حوضچه‌ های حفاری را در چند نقطه فنس‌کشی شده به ابعاد 50 در 50 متر و عملیات اکتشافی را درعرصه‌ای به ابعاد 10 در 10متر و جمعا در 3نقطه انجام دهد. به گفته وی، یکی از نقاط تعیین شده در منطقه حفاظت شده و بقیه در پارک ملی کویر واقع شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در این نشست خبری، ضمن رد گفته‌های معاون انسانی این سازمان که هفته گذشته درجمع خبرنگاران اعلام کرده بود «رئیس‌جمهوری شخصا با عملیات اکتشاف نفت در پارک ملی کویر موافقت کرده است»، گفت: کسی این مصوبه را به پای رئیس‌جمهوری ننویسد.

سازمان با این مصوبه موافقت کرده است. مصوبه پارک ملی کویر قابل دفاع است و سازمان حفاظت محیط‌زیست از این مصوبه حمایت می‌کند زیرا این مصوبه با لحاظ نظرات سازمان محیط‌زیست تدوین شده است و ما معتقدیم اگر این مصوبه به درستی اجرا شود نگرانی وجود نخواهد داشت؛ ضمن آنکه نماینده تام‌الاختیار سازمان، هنگام اجرای عملیات در پارک حضور خواهد داشت و بدیهی است درصورت مشاهده کوچک‌ترین تخلفی، عملیات در هر مقطعی که باشد متوقف خواهد شد.

محمدی‌زاده، درخصوص نحوه انتقال نفت احتمالی در پارک ملی هم خاطرنشان کرد: درصورت کشف نفت و نیاز به انتقال آن، وزارت نفت موظف است لوله‌گذاری را در حاشیه همان جاده قدیمی موجود در پارک انجام دهد.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در ادامه افزود: تاکید می‌کنم سازمان محیط‌زیست تحت هیچ شرایطی اجازه مستحدثات استخراج نفت را نخواهد داد و اجازه نخواهیم داد در این پارک، پالایشگاه نفت احداث شود.محمدی زاده درباره احداث جاده درجنگل ابر هم گفت: نماینده سازمان حفاظت محیط‌زیست در این پروژه، دکتر محمد باقر صدوق معاون طبیعی سازمان است و من فکر نمی‌کنم کسی قوی‌تر از ایشان در دفاع از منافع محیط‌زیست باشد. ( همشهری آنلاین )

به قول قدیمی ها با دست پیش میکشین و با پا پس؟!!!!!!!!

یا یه خورده فکر کنید و مجوز ندید و یا اگه میدید کتمان نکنید. مردم کدوم یکی از حرف های شمارو باور کنن ؟؟؟

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 25 آبان 1389 توسط مریم علیزاده


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوند ها
آمار سایت
Blog Skin