تبلیغات
سبز نوشته های من
سبز نوشته های من
محیط زیست را دوست بداریم

من زمین را دوست دارم!

من زمین را دوست دارم، خیلی زیاد! آن قدر که دستم را از پنجره ماشین بیرون می‏آورم و هر قدر آشغال را که توی دستم جمع شده یک‌باره بیرون می‏ریزم.

 آخر من که نمی‏توانم با زباله‏‌ها سر کنم!من زمین را دوست دارم، خیلی زیاد! آن قدر که تا به حال نه چیزی را بازیافت کرده‌‏ام و نه از وسیله‏‌های بازیافتی استفاده کرده‌‏ام. آخر من که وقت اضافی برای این کارها ندارم!

من زمین را دوست دارم، خیلی زیاد! آن‌قدر که تا به حال به کسی که درخت‏ها را از بین می‏برد و یا به طبیعت آسیب می‏‌رساند، چیزی نگفته‏‌ام. آخر من که نمی‏‌توانم آدم‏ها را به زور تغییر دهم!من زمین را دوست دارم، خیلی زیاد! آن‌قدر که همیشه در مهمانی‏ و سفر از لوازم یک بار مصرف استفاده می‏کنم. آخر من که نمی‏توانم نگران همه چیز باشم!من زمین را دوست دارم، خیلی زیاد! آن قدر که تا به حال زباله‏‌های خانه‏‌مان را تفکیک نکرده‏‌ام. آخر چه کسی این کار را می‏کند که من دومی‌اش باشم؟

من زمین را دوست دارم، خیلی زیاد! آن‌قدر که تا به حال هیچ گیاهی را در کوچه و خیابان و حتی خانه‌‏مان نکاشته‏‌ام. آخر این کارها که وظیفه من نیست!من زمین را دوست دارم، خیلی زیاد! آن‏قدر که وقتی به غار دیدنی شهرمان رفته بودم، تکه بزرگی از سنگ‏های آهکی‏‌اش را با خودم به خانه آوردم. آخر باید به همه نشان بدهم کجا بوده‌‏ام!من زمین را دوست دارم، خیلی زیاد! آن‌قدر که تا به حال یک بار هم به غرفه‏‌های بازیافت محله که کاغذهای باطله را تحویل می‏گیرند، مراجعه نکرده‏ام. آخر چهار تا کاغذ که به جایی نمی‏رسد!

باور کنید! من زمین را خیلی دوست دارم !


نوشته شده در تاریخ شنبه 10 اردیبهشت 1390 توسط مریم علیزاده


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوند ها
آمار سایت
Blog Skin