تبلیغات
سبز نوشته های من
سبز نوشته های من
محیط زیست را دوست بداریم

 

سلام

ولادت حضرت فاطمه را به همه ی ایرانیان ، مخصوصاً خانم ها و مادران عزیز تبریک عرض می کنم امیدوارم همه مادرای عزیز زنده و سلامت باشن تا سایشون سالهای سال بالای سر ما باشه .       

دراینجا میخوام از تمام زحمات مادرم تشکر و قدردانی کنم و بهش بگم دوست دارم مادرم.

و پیشنهادی برای شما دوستان :  

اگر میخواهید هدیه ای مناسب برای مادران یا همسران خود تهیه کنید ، هر چه زودتر اقدام کنید. البته همه برای تقدیر و تشکر از زحمات مادرشان به فکر هدیه ای در خور توجه می افتند و آقایان هم  میدانند که خواه ناخواه باید یرای همسرشان هدیه بگیرند !  به این دسته از آقایان توصیه میکنم علاوه بر هدیه ای ارزنده ، چند شاخه گل بامبوی خوش یمن هم تهیه کنند تا از این طریق گوشه ای از احساسات خود را بیان کنند.

به هر حال این نکته را به یاد داشته باشید که روز زن یکی از روزهای سرنوشت ساز در زندگی شماست ، بخصوص اگر همسر شما مادر هم باشد.

بامبو گیاهی است زیبا که بسیاری آن را خوش یمن می خوانند و معتقدند تعداد شاخه هایش باید فرد باشد.

گیاهی که در گلدان شیشه ای گذاشته می شود و شما میتوانید شاهد ریشه دادنش باشید، گیاهی که بسیاری اعتقاد دارند موج مثبت از خود ساتع می کند و با ورودش به خانه برکت و یمن با خودش می آورد. نگهداری بامبوی خوش یمن ساده بوده و خود گیاه هم اصولاً  مقاوم و صبور است اما مانند هر موجود زنه ی دیگری نیاز به مراقبت و توجه دارد.

چرا بامبو خوش یمن است ؟

بامبو به خودی خود گیاهی شگفت انگیز و دارای انرژی است. متخصصین آسیای بلوک شرق معتقدند دلیل اصلی اینکه این گیاه خوش یمن دانسته میشود این است که این گیاه میتواند با قرار گرفتن در شرایط مناسب ، هر پنج عنصر اصلی آب،آتش،خاک،چوب و فلز را در محیط زیست خود وارد کند، به این ترتیب که چوب،خود گیاه، خاک،زمینی که گیاه از آن می روید،آب،آبی که گیاه با آن رشد پیدا میکند،آتش،روبان قرمزی که به نشانه آتش دور گیاه یا ظرف آن می بندند،فلز،اگر ظرفی که بامبو در آن قرار میگیرد شیشه ای باشد،در دسته عنصر فلز قرار میگیرد،اگر گلدان آناز جنس سفال یا سرامیک باشد،معمولاً سکه یا تصویر فلزی به همراه دارد.

آنها اعتقاد دارند تعداد ساقه های گیاه بانبو هم بسیار مهم است و هر تعداد ساقه معنای متفاوتی دارد:

2-برای عشق و ازدواج

3- برای خوشبختی

5- برای سلامتی

8- برای ثروت

9- هم عددی خوش یمن محسوب میشود و عددی برای خوشبختی و شانس در همه

امور زندگی است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 خرداد 1388 توسط مریم علیزاده


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوند ها
آمار سایت
Blog Skin