تبلیغات
سبز نوشته های من
سبز نوشته های من
محیط زیست را دوست بداریم

ایران زباله‌دانی دیگر کشورها شده

خانم دکتر 2

رئیس كمیته محیط‌ زیست شورای شهر تهران گفت: متاسفانه كشور ما به دلیل عدم رعایت استانداردها، زباله‌دانی بسیاری از فرآورده‌های خارج از رده كشورهای دیگر شده است.
معصومه ابتكار در دویست و دوازدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در زمان بررسی یك فوریت طرح ساماندهی و ارتقای كیفیت محصولات قابل عرضه از طریق سازمان میادین میوه و تره‌بار و فرآورده‌های كشاورزی شهرداری تهران تاكید كرد: در حال حاضر بقایای مواد شیمیایی و بقایای بسیاری از سموم در فرآورده‌های پروتئین و محصولات كشاورزی مورد سنجش قرار نمی‌گیرد.
وی افزود: بسیاری از محصولات كشاورزی صادر شده از ایران به دلیل عدم رعایت استانداردها برگشت می‌خورد چرا كه كشور ما جزو كشورهایی است كه رعایت استاندارد در آن صفر است.
رئیس كمیته محیط‌زیست شورای شهر تهران با اشاره به واردات كشور ما تصریح كرد: واردات كشور ما نیز از بررسی‌ها وكنترل‌های كیفی موجود در كشورهای دیگر و همجوار برخوردار نیست و در اصطلاح كشور ما تبدیل به زباله‌دانی بسیاری از فرآورده‌های خارج از رده و استاندارد كشورهای دیگر شده است.
وی ادامه داد: شهرداری باید با كمك دستگاه‌های ذی‌ربط سازمان محیط‌زیست، موسسه استاندارد و وزارت بازرگانی یك نظام كنترلی در میادین اصلی میوه و تره‌بار كه 95 درصد محصولات و فرآورده‌های كشاورزی در آن جا هستند به وجود آورند.

مركز صلح و محیط زیست

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 شهریور 1388 توسط مریم علیزاده


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوند ها
آمار سایت
Blog Skin