تبلیغات
سبز نوشته های من
سبز نوشته های من
محیط زیست را دوست بداریم

میانه‌های پاییزی                

آنهایی كه داستان واقعی پاییز را نشنیده‌اند، فكر می‌كنند كه پاییز فصل دلگیری است.

آنها نمی‌دانند چهره شهری پاییز كه این تصور را به همراه می‌آورد، تنها چهره پاییز نیست و این فصل داستان‌های دیگری دارد برای آنهایی كه حاضرند برای شناختنش زحمت سفر از شهر به طبیعت بیرون آن را بپذیرند.

پاییز پیش از آن كه به مرز زمستان نزدیك شود، نمایشی ویژه از نقش و رنگ را در مناطقی خاص به تماشا می‌گذارد و از ما برای دیدن و شناختن چهره واقعی‌اش دعوت می‌كند. در همان زمانی كه كوچه‌ها و خیابان‌های شهر به دلیل خالی شدن از رنگ‌های شاد و سرسبز به نوعی تیره نشان می‌دهند، پاییز در میان باغ‌ها منتظراست، تا زیبایی رنگ‌های پاییزی را نشانمان  دهد.

منتظر است تا نشان دهد برگ پاییزی آن برگ كثیف گوشه خیابان‌های دودزده نیست، كه نه رنگ دارد و نه طرح. آنهایی كه سفر می‌كنند تا به سرزمین‌های واقعی پاییز برسند با تصویری از پاییز آشنا می‌شوند كه هیچ شباهتی به تصویرهای دلگیر شهری ندارد و داستان متفاوتی را تعریف می‌كند. در آن لحظات می‌توان در آغاز كوچه‌‌باغ‌ها ایستاد و به جاده‌هایی نگاه كرد كه با برگ‌هایی زیبا فرش شده اند.

جاده‌هایی طلایی رنگ كه از میان باغ‌ها می‌گذرند و ما را به صحنه نمایشی زیبا از نقش و رنگ می‌برند تا ببینیم كه برخلاف آنچه در شهر اتفاق می‌افتد، رنگ‌های پاییزی زیباست. آنهایی كه تصویرهای واقعی پاییز را می‌بینند، به این باور می‌رسند كه پاییز فصل تغییری متفاوت است: از سبزی خاك تا سپیدی برف!

آنهایی كه برای تماشای مرزهای واقعی پاییزی سفر می‌كنند، موفق می‌شوند پاییز واقعی را كشف كنند و بعد برای دیگران تعریف كنند كه در این فصل می‌توان در جاده‌هایی فرش شده از برگ‌های درخشان قدم زد و آن صدای خاص را به خاطر سپرد.

می‌توان دید كه پرواز برگ‌ها در باد، میان درخت‌هایی كه پُرند از نقش‌های متفاوت، چگونه داستان سفر كوتاه برگ‌ها را به نمایش می‌گذارد و از آن صحنه‌های به ظاهر معمولی خاطره می‌سازد. میانه‌های پاییز زمانی است كه می‌توان پاییز واقعی را كشف كرد.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 آذر 1388 توسط مریم علیزاده


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوند ها
آمار سایت
Blog Skin